Kontakt

Zapraszamy do udziału w Konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży „Wakacje na wsi #odkrywam”

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, które nieodzownie łączą się z bliższymi lub dalszymi podróżami. Warto utrwalić w kadrze odwiedzane przez nas miejsca, krajobrazy, ludzi, by zachować je na dłużej, a być może podzielić się nimi z innymi osobami.

Doskonałą okazją do zaprezentowania swoich wakacyjnych odkryć jest 2 edycja Konkursu „Wakacje na wsi #odkrywam” zorganizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.  Zapraszamy do udziału.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w szczególności o profilu rolniczym. Za jego pośrednictwem chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznawania kultury ludowej oraz wzmocnić ich relacje z lokalnym dziedzictwem. Zależy nam również na przełamaniu stereotypów związanych z obszarami wiejskimi oraz promocji turystyki wiejskiej.

Przedmiotem Konkursu „Wakacje na wsi #odkrywam” jest wykonanie zdjęć ilustrujących piękno polskiej wsi, jej kultury, tradycji, obrzędów, zwyczajów. Do każdej fotografii powinien być dołączony opis prezentowanego miejsca, obiektu, zwyczaju oraz krótkie uzasadnienie dokonanego wyboru.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3;
  • uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8;
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z fotografią w terminie do dnia 31 sierpnia 2024 roku, na adres mailowy: konkursy.promocja@nikidw.edu.pl.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Osoba do kontaktu:

Joanna Szymańska-Radziewicz, tel.: 511056861

Załączniki do pobrania:
Regulamin konkursu Wakacje na wsi
Załącznik nr 1. Formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform