Wydarzenia

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi organizuje wiele wydarzeń promujących kulturę ludową. Sezon otwiera wczesną wiosną Dniem Kobiet na Ludowo. Zwykle od maja rusza z cyklem „Scena Letnia”, w ramach którego prezentuje folklor różnych regionów Polski. Jesienią zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa, Warszawskie Święto Chleba i Święto Niepodległości. Serię wydarzeń plenerowych zamyka niezwykle barwny Jarmark Bożonarodzeniowy.. Instytut jest współorganizatorem lub partnerem wielu festiwali, jarmarków i przeglądów, na których prezentowana jest autentyczna kultura tradycyjna.
27/07/2024
Golub-Dobrzyń
Jarmark

Jarmark Anki

27 lipca w godzinach 11:00 – 18:00 na Golubskiej Starówce w Golubiu Dobrzyniu odbędzie się „Jarmark Anki” – wydarzenie przypominające znaczenie i rolę Anny Wazówny, siostry króla Zygmunta III Wazy.
08/07/2024
Herby

Ruszyły wakacyjne warsztaty dla dzieci w regionach

W zeszłym tygodniu Biuro Regionalne w Częstochowie NIKiDW rozpoczęło specjalny cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Herbach (powiat lubliniecki). Podczas warsztatów najmłodsi w przerwie od codziennych lekcji w szkołach zgłębiali tajniki tradycyjnych tańców Polskich pod okiem
29/06/2024
Skowronowo
Potańcówka

Powitanie wakacji w Skowronowie

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do tanecznej przygody w wakacyjnym nastroju. Pierwsza Potańcówka tego lata odbędzie się 29 czerwca w Skowronowie (gmina Janów, powiat częstochowski), rozpoczynamy o godzinie 18:00. W programie przewidujemy odśpiewanie nabożeństwa czerwcowego w formie obrzędowej,
18/05/2024
Drwały

Piknik rodzinny na św. Izydora – patrona rolników

W sobotę, 18 maja 2024 r. w godzinach 14:00-18:00 Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na Piknik rodzinny na św. Izydora – patrona rolników. Współorganizatorem wydarzenia jest HACIENDA & CO.

Ostatnie wydarzenia partnerskie

15/08/2024
Odpust
Mikstat
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi objął patronatem honorowym uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha z obrzędem błogosławieństwa zwierząt w Mikstacie. Odbędą się one w dniach 15-16 sierpnia w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha. Mikstat, to niewielkie miasto położone w Południowej
22/07/2024
Szreniawa (koło Poznania)
Wszystkich głodnych wiedzy, lubiących podróże w nieznane, tych, którym bliska jest wieś i w sposób nietuzinkowy chcieliby spędzić swój wakacyjny czas, serdecznie zapraszamy na zajęcia letnie w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Komorniki koło Poznania).
07/07/2024
Brok
Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej to prawdziwa uczta dla miłośników kultury ludowej. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi był współorganizatorem tego wydarzenia.
07/07/2024
Festiwal
Stalowa Wola
W niedzielę, 7 lipca zapraszamy na Plac Piłsudskiego do Stalowej Woli, gdzie po raz piąty zagości Lasowiacki Festiwal Pierogów w towarzystwie III Lasowiackiego Festiwalu Rzemiosła.