Kontakt

Relacja z wernisażu „Nasza okolica” B.J.Rzechowskiej

W piątek, 5 lipca 2024 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej NIKiDW w Puławach odbył się wernisaż malarstwa Bernardy Juli Rzechowskiej pt. „Nasza okolica”.

W wyjątkowej Sali Kolumnowej zaprezentowano 37 obrazów artystki. Przedstawiane prace odzwierciedlają fascynację autorki lokalnym krajobrazem i architekturą, a szczególnie zachwycają urokiem okolicznych kapliczek przydrożnych.

Pani Julia Rzechowska potrzebę tworzenia realizuje nie tylko w malarstwie, ale również w rysunku, wycinance, lalkarstwie, scenografii i fotografii. To wieloletnia wychowawczyni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach, animatorka kultury, społeczniczka, regionalistka, autorka publikacji dotyczących oświaty. Inicjatorka powstania Puławskiej Akademii Plastycznej oraz członkini lubelskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Obecna wystawa to już 340. pokaz twórczości artystki.

Niestety, autorka prac nie mogła osobiście opowiedzieć o swojej pasji. Z przyczyn losowych nie mogła uczestniczyć w wernisażu. Niemniej wiele ciepłych słów pod Jej adresem wygłosiła Pani Renata Stępień kierująca Osiedlowym Domem Kultury M-Pik w Puławach. Również w naszej księdze pamiątkowej goście uczestniczący w wernisażu umieścili wiele serdecznych i życzliwych wpisów.

Wystawę będzie można zwiedzać w naszej Bibliotece do 31 lipca 2024 r., od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30.

Serdecznie zapraszamy.

Tekst E. Kuriata, fot. J. Szczygieł.

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform