Kontakt

Kultura Podkarpacia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na spotkanie z kulturą Podkarpacia. 27 lipca, na Krakowskim Przedmieściu 66 zabrzmi muzyka tradycyjna w wykonaniu zespołów i kapel z tego regionu, będzie można posmakować lokalnych specjałów, wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych oraz poznać prace ludowych artystów. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Potańcówka. Serdecznie zapraszamy!

Podkarpacie to swoisty tygiel różnorodności kulturowej. Tereny te zamieszkują potomkowie poszczególnych grup etnicznych: Lasowiaków, Rzeszowiaków, Bojków, Dolinian, Łemków i Pogórzan pamiętający i kultywujący swoje zwyczaje, które dawniej stanowiły nieodłączną część życia wiejskich społeczności. Z pewnością warto odwiedzić ten niezwykły region, zachwycający pięknymi krajobrazami, architekturą, historią. Jednak przed rozpoczęciem wędrówki zachęcamy do posmakowania kultury Podkarpacia podczas naszego wydarzenia w Warszawie.

Rozpoczynamy o godzinie 15:00 prezentacją specjałów kuchni regionalnej oraz rękodzieła twórców ludowych. Od samego początku towarzyszyć nam będzie muzyka i taniec w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Sanok, Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Markowianie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Wiercany. Do godziny 19.00 będzie można wziąć udział w warsztatach z wiórem osikowym oraz warsztatach drzeworytniczych.

Chwilę po godzinie 20.00 rozpocznie się Potańcówka przy muzyce na żywo, poprzedzona krótkimi warsztatami tańców regionalnych. Do tańca przygrywać nam będą: Zespół Pieśni i Tańca Wiercany, Ludowa Kapela Młodzieżowa z Albigowej oraz Kapela Ludowa Rymanowianie. Popisy na parkiecie zakończymy o godzinie 23.00.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform