Kontakt

Znamy już zwycięzców w konkursie ”Historia Kołem Gospodyń się toczy”

Konkurs „Historia Kołem Gospodyń się toczy” dobiegł już końca. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń zawierających opisy działalności Kół Gospodyń Wiejskich w całej Polsce. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

”Historia Kołem Gospodyń się toczy” to konkurs, który pokazał jak wiele można osiągnąć wspólnymi siłami. Zmieniają wieś od środka, dzięki nim jest zawsze na czasie, pomagają, wprowadzają w życie marzenia, a przy tym dobrze się bawią w swoim towarzystwie – członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Historie ich powstania, spisane i opracowane, podlegały ocenie członków jury.

Zgłoszenia prezentowały bardzo różny poziom. Wiele skupiło się wyłącznie na wizualnej oprawie eseju. Jest to znak czasów – ery mediów społecznościowych, gdzie obraz dominuje treść postu. Na szczęście konkurs pokazał, że Polki wciąż potrafią pisać pięknym językiem a nawet wierszem! Spośród 92 zgłoszeń spełniających wymogi formalne konkursu, wyłoniono 3 laureatów oraz postanowiono wyróżnić kolejne 3 osoby. Rywalizacja była zacięta, a przewaga pierwszego miejsca nad drugim tylko jednopunktowa. Ostatecznie Jury przyznało:

I miejsce KGW z Woli Trzydnickiej
II miejsce KGW Rozalin
III miejsce KGW ze Śniadki

Wyróżnienia 

– KGW Narożniki,
– KGW Miód Maliny z Kurian
– KGW Sokole

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału
w naszych kolejnych konkursach!

Foto. pixabay.com

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform