Kontakt

Wydawnictwa Instytutu nagrodzone w Konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”

Od blisko dwóch dekad Komitet Ochrony Praw Dziecka pomaga rodzicom i opiekunom w wyborze książek, zabawek i miejsc dla dzieci. Zakończyła się właśnie 22. edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” zainicjowanego przez tę organizację. Miło nam poinformować, że wydawnictwa Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w tym roku zdobyły trzy Nagrody Główne.

Celem Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” jest promocja produktów, które w znaczący sposób pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną naszych dzieci. KOPD, jako organizator tego wydarzenia pragnie promować najbezpieczniejsze i jak najbardziej wartościowe książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane najmłodszym.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi poprzez swoją działalność identyfikuję się z tego typu inicjatywami. Chcemy pokazać dzieciom piękno polskiej sztuki ludowej, dawne obrzędy, obyczaje, język. Bogactwo naszego rodzimego folkloru może stać się inspiracją do twórczego rozwoju naszych pociech. Przygotowaliśmy więc, szereg produktów, które służą realizacji tego celu. Niektóre z nich postanowiliśmy zaprezentować w Konkursie. Jesteśmy zaszczyceni, że Kapituła doceniła nasze starania przyznając nam 3 główne nagrody:

– W kategorii Książki dla dzieci w wieku 8-17 za tytuł „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”.

– W kategorii Książki dla dzieci w wieku 8-17 za tytuł „Cuda nad Rospudą i inne bajki ludowe. Podlasie i Suwalszczyzna”.

– W kategorii gry dla dzieci w wieku 0-7 za produkt „Tajemnice ludowego kufra”.

Serdecznie dziękujemy za uznanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wydawnictwami!

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform