Wydarzenia

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi organizuje wiele wydarzeń promujących kulturę ludową. Sezon otwiera wczesną wiosną Dniem Kobiet na Ludowo. Zwykle od maja rusza z cyklem „Scena Letnia”, w ramach którego prezentuje folklor różnych regionów Polski. Jesienią zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa, Warszawskie Święto Chleba i Święto Niepodległości. Serię wydarzeń plenerowych zamyka niezwykle barwny Jarmark Bożonarodzeniowy.. Instytut jest współorganizatorem lub partnerem wielu festiwali, jarmarków i przeglądów, na których prezentowana jest autentyczna kultura tradycyjna.
19/05/2024
10:00
Wasilków
Festyn

Zielone Świątki w Skansenie

Już w najbliższą niedzielę „Zielone Świątki w Skansenie”, pierwszy w tym roku duży festyn etnograficzny w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, organizowany zawsze w dniu, w którym wypada to ruchome święto. Tym razem – 19 maja.
17/05/2024

Konkurs Muzyki Folkowej w ramach jubileuszowej „Nowej Tradycji”

Konkurs Muzyki Folkowej to główna część Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Wydarzenie organizowane jest od 1998 roku z myślą o rodzimych artystach i muzykach folkowych, którzy inspirują się szeroko pojętą muzyką tradycyjną.
16/05/2024
Katowice

Tworzymy naSTRÓJ. Chłopski gust, pańska moda i folk-fashion

"Zjawiskowe kreacje, zaskakujące zestawienia, szlachetne tkaniny i wyjątkowa dbałość o każdy detal. Styl, szyk, elegancja ze szczyptą dekadencji… Moda sprzed niemal dwustu lat poddana ponownej interpretacji. Strój ludowy widziany jako coś więcej niż tylko eksponat zamknięty w muzealnej gablocie. Przełamując
Szreniawa

SZRENIAWSKIE ZAJĘCIA I WYKŁADY EKOLOGICZNE

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie uzyskało dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, na projekt związany z działaniami ekologicznymi.

Ostatnie wydarzenia własne

08/07/2024
Herby
W zeszłym tygodniu Biuro Regionalne w Częstochowie NIKiDW rozpoczęło specjalny cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Herbach (powiat lubliniecki). Podczas warsztatów najmłodsi w przerwie od codziennych lekcji w szkołach zgłębiali tajniki tradycyjnych tańców Polskich pod okiem
29/06/2024
Potańcówka
18:00
Skowronowo
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do tanecznej przygody w wakacyjnym nastroju. Pierwsza Potańcówka tego lata odbędzie się 29 czerwca w Skowronowie (gmina Janów, powiat częstochowski), rozpoczynamy o godzinie 18:00. W programie przewidujemy odśpiewanie nabożeństwa czerwcowego w formie obrzędowej,
18/05/2024
14:00
Drwały
W sobotę, 18 maja 2024 r. w godzinach 14:00-18:00 Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na Piknik rodzinny na św. Izydora – patrona rolników. Współorganizatorem wydarzenia jest HACIENDA & CO.
18/05/2024
Potańcówka
18:00
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza miłośników polek, oberków i mazurków na „Potańcówkę Majówkę”, która odbędzie się 18 maja 2024 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierzyńcu Pierwszym (gmina Opatów, powiat kłobucki) przy ul. Jasnej 5.