Sentymentalny wieczór w Barokowym Dworze

24 listopada, odbył się koncert podsumowujący warsztaty śpiewu białego współorganizowane przez Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Piękne, nastrojowe wnętrze sali kominkowej było wspaniałym tłem dla przepełnionych emocjami zadusznych pieśni ludowych w interpretacji maestra Kamila Adamusa i uczestników warsztatów. Licznie zgromadzeni goście wysłuchali 12 pieśni pochodzących z Kurpiów, Podlasia i Małopolski.

Biały głos to technika śpiewu ludowego oparta na umiejętnym wykorzystaniu krzyku. Donośność śpiewu sprawia, że odbiorców przenikają emocję wykonawcy. Niedzielny koncert na długo zapadnie w pamięci gości. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć i współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie.

Koncert nie był jedyną atrakcją tego wieczoru. Po jego wysłuchaniu na gości czekała wystawa „Pamiętając Muzeum Przemysłu i Rolnictwa 1875-1951” opowiadająca o historii najważniejszej polskiej instytucji naukowej powstałej w zaborze rosyjskim. Wystawa spotkała się z zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą, jest ona dostępna w sali wystawienniczej Barokowego Dworu w Ochli do końca stycznia 2025 roku. Szczegóły na stronie i facebooku ME w ZG-Ochli.

Tekst: Jacek Żukowski

Fot. Cezary Nowicki

Podstrony

Powiązane aktualności

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform