Kontakt
12/04/2024
18:00
Warszawa
Warsztaty

Od Biblii do uwielbienia. Poznaj Ducha Świętego! – wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy”

Bóg poprzez misterium Paschalne Jezusa Chrystusa obdarowuje człowieka darem Ducha Świętego. Jak rozumiemy Jego tajemniczą Osobę? Co mówi o Nim Słowo Boże? Czy możemy poznać i doświadczyć Ducha Świętego, czy jest to zarezerwowane tylko dla wybranych? W jaki sposób objawia się Jego życie i działanie w Kościele?

Te i podobne pytania zostaną podjęte podczas kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”: „Od Biblii do uwielbienia. Poznaj Ducha Świętego!”, który wygłoszą: s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM, prof. AKW oraz ks. dr Mateusz Wyrzykowski, AKW, wykładowcy Pisma Świętego na Akademii Katolickiej w Warszawie.

Wykład odbędzie się 12 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Po wykładzie (godz. 19.30) zapraszamy do Kościoła św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68) na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Głos Pana”. Wstęp wolny.

Spotkania te odbędą się w ramach Warszawskiego Festiwalu Teologicznego, który Akademia Katolicka organizuje w dniach 10 – 14 kwietnia 2024.

Powiązane wydarzenia

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform