Kontakt

NIKiDW na Dniu Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

W sobotę 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka tereny zielone wokół Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zamienią się w „Bajkowy Ogród”. Pośród wielu atrakcji będzie również stanowisko Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, a w nim konkursy, warsztaty, gry i niespodzianki.   Niebieskie namioty z białym logo NIKiDW dość łatwo będzie można odnaleźć w zielonym ogrodzie

W sobotę 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka tereny zielone wokół Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zamienią się w „Bajkowy Ogród”. Pośród wielu atrakcji będzie również stanowisko Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, a w nim konkursy, warsztaty, gry i niespodzianki.

 

Niebieskie namioty z białym logo NIKiDW dość  łatwo będzie można odnaleźć w zielonym ogrodzie KPRM. Specjalnie dla naszych najważniejszych Gości przygotowaliśmy warsztaty garncarskie, podczas których będzie można, pod okiem doświadczonego rzemieślnika, samodzielnie wykonać dzbanek, talerz lub kielich. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać swoje dzieło do domu.

W drugim namiocie na młodych artystów będą czekały farby, pędzle i Pani Artystka, która pomoże zamienić drewniane ptaszki i zwierzątka w kolorowe ozdoby i zabawki. Koło fortuny pełne pytań i konkursów z nagrodami oraz wielka gra planszowa oparta na pięknej bajce ludowej nie zawiodą naszych Milusińskich.

Świętowanie Dnia Dziecka zaczynamy, o godz. 10.00, a wspólna zabawa potrwa do godz. 17.00 (ostatnie wejścia planowane są o godz. 16.00). Spotykamy się w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Al. Ujazdowskie 1/3 (wejście bramą od Al. Ujazdowskich, naprzeciwko Łazienek Królewskich).

Bezpieczeństwa dzieci i rodziców będą strzec funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy zorganizują punkty sprawdzające przed wejściem na piknik. Prosimy pamiętać, aby nie zabierać ze sobą ostrych narzędzi i niebezpiecznych przedmiotów, natomiast obowiązkowo dobry humor!

Wydarzenie będzie dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami – zapewniony będzie tłumacz Polskiego Języka Migowego, dostępne będą dostosowane toalety oraz miejsca do przewijania i odpoczynku dla mam z małymi dziećmi. Do zobaczenia w Bajkowym ogrodzie Kancelarii Premiera!

 

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform