Kontakt

Kolejny Dzień Kobiet w ludowym stylu…

9 marca Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi już po raz piąty przygotuje atrakcje z okazji Dnia Kobiet. Zapraszamy na wspólne świętowanie, oczywiście w ludowym stylu.

9 marca (sobota)
ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa
godz. 13.00-18.00

 

Rolniczki, przedsiębiorczynie, społeczniczki, aktywistki, promotorki kultury, zwolenniczki zdrowego stylu życia, matki, żony – to współczesne mieszkanki wsi. Kobiety ambitne, kreatywne i pewne siebie. Każdego dnia dbają o to, by wszystkim mieszkańcom żyło się lepiej, nie zapominając przy tym, by w tym natłoku zajęć znaleźć czas na realizację własnych planów.

Podczas naszego wydarzenia chcemy pokazać ich rolę i znaczenie w działaniach na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Będziemy gościć koła gospodyń wiejskich, które przygotują przysmaki kuchni tradycyjnej oraz twórczynie ludowe, które zaprezentują swoje wyroby rękodzielnicze – m.in.: kwiaty z bibuły, ceramikę, biżuterię, artykuły tkackie, hafciarskie i bursztyniarskie.

O oprawę muzyczną zadbają kobiece kapele ludowe:

• Węgojska Strużka
• Zespół Teatralno-Obrzędowy Strefień z Jurkowic
• Saltatio Incantata

Odwiedzający nas goście będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach z tworzenia naturalnych kosmetyków z wykorzystaniem ziół i kwiatów, przygotowania i prezentacji tradycyjnego stołu oraz warsztatach ceramicznych.

 

Każdy więc znajdzie coś dla siebie…

 

Serdecznie zapraszamy!

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.edu.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform