„Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa” – rozstrzygnięcie konkursu

31 grudnia nie tylko skończył się rok 2020, ale także dobiegł końca termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Do północy przesyłali nam Państwo swoje zdjęcia, co oznacza, że część z Was to właśnie z nami spędziła ostatniego Sylwestra – bardzo za to dziękujemy. Po raz kolejny zgłoszenia na nasz konkurs liczymy w setkach, Jury nie miało więc łatwego zadania, ale udało nam się dojść do porozumienia i wybrać laureatów.

Podczas trwania konkursu „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa” zapraszaliśmy Was do podzielenia się z nami zdjęciami Waszych przystrojonych domów i własnoręcznie wykonanych ozdób. W odpowiedzi na naszą prośbę wysłaliście nam 313 fantastycznych fotografii. Ze zgromadzonego materiału wynika, że tradycja dekorowania mieszkań, gospodarstw, a nawet wsi w naszym kraju jest ciągle żywa, a nasi rodacy są bardzo kreatywni i utalentowani. Wiele zrobionych przez Was ozdób zachwyciło Jury. Części z Was, udało się nas zaskoczyć swoją pomysłowością na wykorzystanie zwykłych przedmiotów z domu i ogrodu, i wykonanie z nich prawdziwych dzieł sztuki. Fotografie swoich prac nadsyłały całe rodziny. Zaangażowali się wszyscy bez względu na płeć i wiek. Jak zwykle nie zawiodły Koła Gospodyń Wiejskich. Szczególnie cieszą nas Liczne zgłoszenia od dzieci i młodzieży bo udowadniają, że młode pokolenia są za pan brat z tradycją.

Wszystko to sprawiło, że Jury miało twardy orzech do zgryzienia, jednak po kilkugodzinnej debacie udało nam się wyłonić zwycięzców. Oto oni:

I miejsce i nagroda w wysokości 400 zł za oryginalność i finezję wędruje do pani Anny Betlejewskiej

Wyróżnienia z nagrodą finansową w wysokości 100 zł otrzymują:

– Zofia Domagała z KGW w Iwaniskach

– Grażyna Korzybska

– Wiktoria Rutka

– Anna Zięba

Zdecydowaliśmy także o przyznaniu specjalnego wyróżnienia Karolowi Bodnarowi i innym twórcom dekoracji ze wsi Czerteż za najbardziej spektakularną ozdobę, ducha zespołowego i pracę dla dobra całej społeczności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony trud i bardzo żałujemy, że nie jesteśmy w stanie nagrodzić i wyróżnić wszystkich. Poniżej przedstawiamy zwycięskie zdjęcia, a wszystkie nadesłane prace już niebawem będziecie mogli obejrzeć w naszej galerii.

I miejsce – Anna Betlejewska

Zofia Domagała

Grażyna Korzybska

Wiktoria Rutka