14/06/2024
Boguchwała
Targi

Krajowe Dni Pola w Boguchwale

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale serdecznie zaprasza w dniach 14-16 czerwca 2024 roku na V Krajowe Dni Pola. Tegoroczne wydarzenie odbywające się pod hasłem „Nowoczesne rolnictwo” służy upowszechnianiu i propagowaniu innowacji w produkcji roślinnej poprzez prezentację dorobku polskiej hodowli roślin oraz ofert firm zaopatrujących polskie rolnictwo.

Podczas Krajowych Dni Pola zaprezentowany zostanie bogaty program, który obejmie prezentacje ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystawy najnowocześniejszych rozwiązań rolniczych. Będzie okazja, aby przyjrzeć się najnowszym trendom w dziedzinie agrotechniki, ochrony roślin, hodowli zwierząt, a także zrównoważonej produkcji żywności.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi będzie obecny na V Krajowych Dniach Pola. Na 14 czerwca przygotowaliśmy grę terenową dla uczniów szkół rolniczych. Dzięki niej poznają instrumenty, tradycyjne zdobnictwo, gwarę oraz potrawy z różnych części Polski. Na naszym stoisku uczniowie będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach z malowania kwiatów zalipiańskich. Na 15 czerwca przygotowaliśmy występy zespołów ludowych z różnych zakątków Polski. Powtórzymy także warsztaty z malowania kwiatów zalipiańskich, ale tym razem będą one skierowane do wszystkich uczestników wydarzenia. 16 czerwca będzie należeć do kultury Podkarpacia. Na scenach V KDP wystąpią lokalne zespoły a na stoisku NIKiDW będą odbywać się warsztaty rękodzielnicze.  Podczas Krajowych Dni Pola goście wydarzenia będą mieli okazję nabyć publikacje Instytutu oraz zapoznać się z jego bieżącą działalnością.

Wydarzenie to stanowi doskonałą platformę do nawiązywania relacji biznesowych, wymiany doświadczeń oraz promocji innowacyjnych rozwiązań. Planowane są różnorodne atrakcje dla odwiedzających.

Program wydarzenia oraz plakat znajdą Państwo poniżej. Więcej szczegółów na stronie https://dnipola2024.pl/

Powiązane wydarzenia