RETRO SHOW

W dniach 28-29 września br. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie koło Poznania odbędzie się kolejna edycja imprezy plenerowej „Retro show”. Wydarzenie, jak co roku, skierowane jest przede wszystkim do entuzjastów zabytkowej techniki rolniczej, jednak bogata oferta edukacyjna sprawia, że każdy znajdzie coś interesującego.

VI WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO „11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”

Celem Konkursów jest: kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego ukazanie różnych form obchodów rocznicy odzyskania niepodległości popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych, wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży rozwijanie pasji plastycznych i fotograficznych wśród dzieci i młodzieży uczczenie 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Regulamin Konkursu: REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO 2024

O symbolice chleba w tradycji ludowej

Chleb, którego postaci jest tak wiele, spożywamy kilka razy dziennie. Podświadomie staramy się, aby się nie zmarnował, aby nie upadł na ziemię, aby nie został wyrzucony, aby nie wbijać w niego noża przed nakreśleniem na nim znaku krzyża …. Szacunek dla chleba jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego, oparty na symbolice, zwyczajach i obrzędach.