Podczas przeglądu zespołów ludowych śpiewaczych i tanecznych z Kurpi Białych i Kurpi Zielonych na scenie zaprezentowało się 13 zespołów:
- Brok Folk
- Folk Music Brok (taneczny)
- Gwizdalanki
- Kurpiowski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
- Regionalny Myszyniec
- Rozoski Zespół Ludowy
- Seniorzy Myszyniec
- U nas na Kurpiach Białych (śpiewaczy)
- U nas na Kurpiach Białych (taneczny)
- Warmińska Kuźnia
- Wrzos
- Zespół Ludowy Małkinianka
- Zespół Pieśni i Tańca Wyszków (taneczny)
Każdy występ oceniało jury składające się z wybitnych znawców kultury kurpiowskiej w składzie: Janusz Pawlak Koordynatora Regionalnego Biura Narodowego Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Danuta Deptuła kierownik artystyczny, choreograf zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”, Witold Kuczyński znawca kultury kurpiowskiej, śpiewak, tancerz i gawędziarz.
Po zakończeniu przesłuchań, jurorzy udali się na naradę, a na specjalnie przygotowanym parkiecie rozpoczęła się kurpiowska potańcówka prowadzona przez trio Śpiewu Przyczyna oraz Kapela z Bandyś. Na specjalnie przygotowanym parkiecie pojawiało się coraz więcej tańczących.
Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników Festiwalu i wręczenie nagród zwycięzcom. W kategorii zespołów śpiewaczych pierwsze miejsce zdobyła Warmińska Kuźnia, drugie miejsce przypadło Rozoskiemu Zespołowi Ludowemu, a trzecie miejsce ex aequo zajęły Wrzos Myszyniec i Kurpiowski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej. Przyznano również wyróżnienia dla zespołów takich jak Brok Folk, Gwizdalanki, Małkinianka, Regionalny Myszyniec, Seniorzy Myszyniec, U Nas na Kurpiach Białych. W kategorii zespołów tanecznych dziecięco – młodzieżowych zwyciężył Zespół Pieśni i Tańca Wyszków, a wyróżnienie zdobył Folk Music Brok. Z kolei w kategorii zespołów tanecznych dorosłych pierwsze miejsce zajął Zespół „U Nas na Kurpiach Białych”. Wszyscy uczestnicy wyróżniali się wysokim poziomem artystycznym.
Organizatorami Nadbużańskiego Festiwalu Kultury Kurpiowskiej byli Biblioteka Publiczna w Broku oraz Urząd Gminy w Broku. Współorganizatorem wydarzenia Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Wydarzenie swoją obecnością uświetniły koła gospodyń wiejskich. Stoiska, które kusiły różnymi specjałami, przygotowały:
- KGW Laskowizna
- KGW Szulborze Wielkie
- KGW Nagoszewo
- KGW Gąsiorowo
Fot. UG Brok