Events

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi organizuje wiele wydarzeń promujących kulturę ludową. Sezon otwiera wczesną wiosną Dniem Kobiet na Ludowo. Zwykle od maja rusza z cyklem „Scena Letnia”, w ramach którego prezentuje folklor różnych regionów Polski. Jesienią zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa, Warszawskie Święto Chleba i Święto Niepodległości. Serię wydarzeń plenerowych zamyka niezwykle barwny Jarmark Bożonarodzeniowy.. Instytut jest współorganizatorem lub partnerem wielu festiwali, jarmarków i przeglądów, na których prezentowana jest autentyczna kultura tradycyjna.
15/06/2025
13:00
Sieniawa
Biesiada

Żywe Dziedzictwo- Ludowa Biesiada Rodzinna

Trwaja intensywne przygotowania do Ludowej Ludowej Biesiady Rodzinnej zaplanowanej na 15 czerwca.
08/06/2025
15:00
Frysztak
Festival

V Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza 2025

Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku serdecznie zaprasza na V Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza
13/06/2025
09:00
Bratoszewice
Event

VI Krajowe Dni Pola Bratoszewice 2025

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach ma zaszczyt zaprosić na VI Krajowe Dni Pola Bratoszewice 2025. To największe wydarzenie rolnicze, pierwszy raz organizowane w województwie łódzkim, odbędzie się w godzinach 9.00 -17.00 na terenach wystawowych i poletkach demonstracyjnych
18/05/2025
10:00
Wasilkow
Fair

Targi Sztuki Ludowej Podlasia

Jarmarki etnograficzne, dawniej organizowane przed białostockim Ratuszem, od ubiegłego roku odbywają się w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. W niedzielę, 18 maja, w godzinach 10.00-16.00 zapraszamy na II Targi Sztuki Ludowej Podlasia. Będzie można podziwiać i kupować tradycyjne rękodzieło i kulinarne

Recent developments of our own

28/07/2025
Workshop
09:00
Krasnogruda
„Wakacje z NIKIDW” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Realizowany jest w formie warsztatów organizowanych we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury, ośrodkami, szkołami oraz organizacjami pozarządowymi w wybranych gminach.
14/07/2025
Workshop
Obryte
W dniach 14-18 oraz 21-25 lipca 2025 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Obrytem odbędą się warsztaty wakacyjne dla dzieci prowadzone przez specjalistów sztuki ludowej.
14/07/2025
Workshop
Unicorn
W dniach 14-18 oraz 21-25 lipca 2025 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jednorożcu odbędą się warsztaty wakacyjne dla dzieci prowadzone przez specjalistów sztuki ludowej.
04/07/2025
Workshop
16:00
Pułtusk
Dziś w Pułtusku rozpoczęła się III edycja Warsztatów dla Młodych Muzyków Ludowych z Kurpi.
2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform