31/08/2024
Gołębiewek Nowy
Festyn

Festyn Ludowy na Reymontowską Nutę

Festyn Ludowy na Reymontowską Nutę stanowi naszą odpowiedź na potrzebę przekazywania tradycji i dziedzictwa kulturowego. W przystępniej formule przybliżymy wszystkim odwiedzającym sceny rodzajowe z życia dawnej wsi.

Wystąpią dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Kutno, Zespół Pieśni i Tańca Leszczynki z Centrum Kultury Gminy Kutno, solista Zespołu Łanięckie Słowiki z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach oraz Zespoły działające przy Domu Kultury Gminy Zduny.

Chcemy również, by Festyn stał się miejscem integracji zespołów śpiewaczych i kapel z terenu powiatu kutnowskiego. Każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w warsztatach garncarstwa, rzeźbiarstwa, szydełkowania, robienia kwiatów z bibuły, robienia motanek czy plecenia wianków. W formie warsztatowej chcemy również zaprezentować jak dawniej szatkowano i deptano kapustę. W programie Festynu znajdują się również propozycje zabaw na ludowo, nie tylko dla najmłodszych. Można będzie spróbować prania na tarze, łowienia rybek, napełniania sienników lub rzutu kaloszem. Będą również bardziej współczesne atrakcje, takie jak dmuchańce i animacje. Dodatkowo pojawią się zwierzęta z Zagrody Walentynów, przejażdżki bryczką oraz stoiska handlowe.

Gościem wydarzenia będzie Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, a całość zakończy potańcówka. Dla naszych gości przygotowaliśmy masę pyszności i niespodzianek.

Serdecznie zapraszamy 31 sierpnia od godz. 13:00 na parking przy Szkole Podstawowej w Gołębiewku.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Województwa Łódzkiego.

Powiązane wydarzenia