Dzień Dziecka w KPRM – relacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi po raz kolejny uczestniczył w pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera. W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem „Bajkowy ogród”. Niebieskie namioty NIKiDW i atrakcje, które przygotowaliśmy, od momentu otwarcia bramy ogrodu, czyli godziny 10.00, cieszyły się niezwykłą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Kolejka

Niebieskie namioty NIKiDW i atrakcje, które przygotowaliśmy, od momentu otwarcia bramy ogrodu, czyli godziny 10.00, cieszyły się niezwykłą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Kolejka do naszego koła fortuny nie malała nawet podczas niekorzystnej aury. Dzieci dzielnie kręciły kołem, odpowiadały na pytania związane z kulturą ludową i każde otrzymało upominek od Instytutu.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty malowania drewnianych zabawek. Każde dziecko mogło sobie wybrać ulubione zwierzątko, pomalować i domontować małe drewniane kółeczka. Przy stole pani Bogusi Leśniak (twórczyni ludowej) świetnie bawiły się nie tylko najmłodsi. Nie raz zdarzało się, że mama lub tata także odkrywali w sobie „dziecko” i chwytali za pędzel, aby pomalować swoją kaczuszkę lub konika.

Pan Paweł Wierzbicki wraz z córką Zuzanną prowadzący warsztaty z garncarstwa nie mieli chwili odpoczynku. Trzy koła garncarskie pracowały na najwyższych obrotach, a kolekcja nowych dzbanków, wazoników i misek wciąż rosła i rosła. Oczywiście każde dzieło otrzymywało swoje dzieło w prezencie. I w tym przypadku, także niektóre z nich stworzyli „dziecko-tatuś” lub „dziecko-mamusia”.

Najmłodsi mieli też okazję wybrać się do krainy ludowych baśni grając w naszą grę planszową i rzucając wielką dmuchaną kostką. Zabawa, mimo kapryśnej pogody, była tak wspaniała, że niektórzy z naszych gości odchodzili z lekkim niedosytem wraz z wybiciem godziny 17-tej i zamknięciem imprezy.

Wszystkich ciekawych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!