Wczytywanie

Skanseny

Konkurs „Łowcy skarbów kultury”. Odwiedź skansen, zrób zdjęcie i prześlij do nas!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza Konkurs „Łowcy skarbów kultury”, którego celem jest zachęcenie do poznawania historii i tradycji polskiej wsi oraz miejsc, które się tym zajmują. Odwiedźcie dowolny skansen znajdujący się na terenie naszego kraju, zróbcie zdjęcie czegoś co Was w nim szczególnie urzekło i przyślijcie je do nas.

Strach przed pandemią spowodował, że nawet po otwarciu muzea świecą pustkami. Tymczasem skanseny, czyli muzea na wolnym powietrzu, są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc, jakie możemy odwiedzić, właśnie ze względu na swój charakter.

Odwiedź dowolny skansen (muzeum regionalne, muzeum poświęcone wsi) na terenie Polski, zrób w nim zdjęcie czegoś co Cię zaciekawi (może to być jeden przedmiot, część wystawy, budynek albo pojazd). Wyślij do nas wraz z informacją w jakim muzeum zostało zrobione. Zgłoszenia na zasadach opisanych w Regulaminie należy przesłać do 30 września 2020 r. na adres: skanseny@nikidw.edu.pl

Szczególnie zachęcamy do odwiedzania prywatnych muzeów. Jest ich już w Polsce więcej niż tych publicznych! To miejsca, które powstały dzięki miłości i pasji ich założycieli. Można w nich poznać nie tylko historię i tradycję, ale też wyjątkowych ludzi. Najczęściej przewodnikami po nich są sami właściciele-kolekcjonerzy, dzięki temu ich opowieści są wyjątkowo barwne, żywe i wciągające.

Przed odwiedzeniem muzeum, prosimy sprawdzić godziny pracy lub czy nie trzeba się umawiać wcześniej

Zobacz: Regulamin Konkursu „Łowcy skarbów kultury”

Zobacz: Lista muzeów szczególnie polecanych

Informacje o największych polskich skansenach znajdują się na stronie: skanseny.net

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

 
pl_PLPolish


Szanowni Państwo!

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich 'Historia Kołem Gospodyń się toczy' dobiegł końca! Otrzymaliśmy wiele interesujących esejów opisujących historię Waszego KGW!  Za wszystkie serdecznie dziękujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 maja 2021 roku!