Zapraszamy na koncert laureatów IV Naszego Muzycznego Źródełka – konkursu Polskiego Radia Dzieciom i Radiowego Centrum Kultury Ludowej we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Za nami kolejna odsłona konkursu skierowanego do wszystkich młodych osób, które uwielbiają muzykę ludową i folkową. W tym roku do naszego konkursu napłynęło blisko 80 zgłoszeń od zdolnych młodych muzykantów i śpiewaków z najróżniejszych rejonów kraju, solo, w zespołach i rodzinnie! Spośród wyłonionych przez jurorów finalistów, zwycięzców wybraliście Wy – nasi słuchacze. Czas na uroczysty koncert!
⭐️ 29 grudnia w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie zagrają:
◍ Anastazja Zaziąbło-Hubiak
◍ Antoni Sieczka
◍ Aleksandra Duc
◍ Zespół: Orkiestra Podróżniacy
◍ Duet: Anna Golec i Klaudia Fajkis
?
To nie wszystko! Na scenie pojawi się Teatr Mozaika z programem „Choinka i jej wigilijne kreacje”, który tym razem współtworzyć będą również laureaci konkursu. Wspólnie pójdziemy szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku! Wraz z opowieścią o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki. Wystąpią: Karolina Ociepka, Ewa Szymczak, Dominika Oczepa, Witold Roy Zalewski oraz Piotr Rogaliński.
☃️ Prowadzący: Hanna Szczęśniak i Piotr Dorosz