Wczytywanie

11 listopada – koncert pieśni patriotycznych na Krakowskim Przedmieściu!

1,795 views

Koncert pieśni patriotycznych 11 listopada w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi to już tradycja. Po raz piąty Instytut przybierze biało-czerwone barwy i rozbrzmi patriotycznymi pieśniami.

W tym roku z tarasu przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 zaśpiewa dla nas Zespół Ludowy „Ożarowiacy”, który zapoczątkował swoją działalność w 2002 r. Jest to obecnie jedna z największych reprezentacyjnych grup folklorystycznych w powiecie warszawskim zachodnim. Zespół zrzesza dzieci, młodzież i dorosłych. Pracuje w pięciu grupach wiekowych, łącznie liczy około 120 członków. Celem działalności  „Ożarowiaków” jest i kultywowanie polskiej kultury ludowej, jej popularyzacja poprzez taniec, śpiew, muzykę i obrzędy.
Program artystyczny Zespołu obejmuje pieśni i tańce z różnych regionów Polski, takich jak: Łowicz, Kraków, Górny Śląsk, Beskid Śląski Spisz, Kaszuby, Lublin region Lasowiaków, Lachów Sądeckich. W ich repertuarze znajdują się również polskie tańce narodowe oraz spektakle oparte o polskie zwyczaje i obrzędy ludowe, kolędy i pastorałki oraz pieśni patriotyczne.

Podczas Koncertu 11 listopada usłyszycie Państwo takie pieśni jak: Rota, Legiony, Przybyli ułani pod okienko, Jak to na wojence ładnie, Białe róże, Szara piechota, Jedzie na kasztance, Ułani, ułani malowane dzieci, Pierwsza kadrowa, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie, Bywaj dziewcze zdrowe, Rozszumiały się wierzby płaczące, Pałacyk Michla, Serce w plecaku i Piękna nasza Polska cała.

Już dziś serdecznie zapraszamy na Koncert!

godz. 16.00 – 17.00

WSTĘP WOLNY!

 

 
pl_PLPolish