Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza 17 września (niedziela) 2023 roku, w godzinach 11.00 – 18.00 na imprezę plenerową „Retro show”.

Dnia 17 września br. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się impreza plenerowa pod tytułem „Retro show”. Wśród wszystkich muzealnych imprez plenerowych to właśnie „Retro show” jest adresowane do miłośników starej techniki rolniczej. W tym roku, Muzeum świętuje głównie markę Tarpan.

LEGENDARNE MODELE CIĄGNIKÓW
Imprezę otworzy parada zabytkowych pojazdów, głównie ciągników rolniczych. Dla zwiedzających, którzy nie zdążyliby na ten punkt programu, po paru godzinach przewidywany jest paradny powrót z pola muzealnego na teren muzeum. Nie zabraknie legendarnych ciągników Ursus!

MASZYNY I URZĄDZENIA ROLNICZE W RUCHU
Planowana jest demonstracja pracy maszyn i urządzeń rolniczych. W ruchu obejrzycie Państwo m.in. jedyną w swoim rodzaju lokomobilę H. Cegielski („Hipolinę”) oraz unikatowy ciągnik gąsienicowy Piast G-75R. Będzie to debiut Piasta przed szreniawską publicznością. „Hipolina” natomiast 17 września wystąpi po raz ostatni w tym sezonie.
Na polu muzealnym będzie można zobaczyć pokazy pracy zwierząt. Fachowcy z Działu Chowu Zwierząt zademonstrują orkę, bronowanie i siew przy pomocy koni. Na terenie muzeum rozmieszczone zostaną stanowiska związane z młóceniem ziarna. Prezentowana będzie młocka z użyciem cepów, młocarni sztyftowej, młocarni szerokomłotnej i młocarni czyszczącej. Zwiedzający będą mogli spróbować pyr z gzikiem i uczestniczyć w smażeniu powideł.

Na podwórzu folwarcznym zaplanowano pokazy pojazdów ze zbiorów MNR w Szreniawie, Narodowego Muzeum Techniki oraz kolekcjonerów prywatnych. Pokazy na podwórzu folwarcznym zaczną się już w sobotę.
Na terenie będą ponadto eksponowane rzeźby po konkursie „Naturalia Land Art”. Odbędzie się też finisaż wystawy „Biskupianie”. Program artystyczny wypełni koncert zespołu „Biskupianie” oraz śpiewanka prowadzona przez członków zespołu Affabre Concinui i potańcówka organizowana przez kapelę koźlarską Adama Kaisera i Rodzinną Kapelę Hałasów.
PROGRAM IMPREZY
11:00 – parada zabytkowych pojazdów
11:30 – pokazy na polu muzealnym
13:30 – paradny powrót z pola na podwórze folwarczne
13:30 – śpiewamy z Affabre Concinui (pawilon 8)
14:00 – Finisaż wystawy „Biskupianie” (w spichlerzu)
14:00 – prezentacja zabytkowych pojazdów na podwórzu folwarcznym
15:00 – Wręczenie nagród w konkursie „Naturalia Land Art”
15:45 – występ sceniczny Biskupian z Domachowa
17:00 – tańczymy z Domem Tańca Poznań Jacka Hałasa – kapela koźlarska Adama Kaisera, Rodzinna Kapela Hałasów
18:00 – zakończenie imprezy

Dodatkowo:
Przejazdy lokomobili HCP
Przejazdy ciągnika gąsienicowego Piast
Młocka z wykorzystaniem lokomobili
Pokazy samochodów Tarpan i Honker
Młocka z wykorzystaniem przystawki pasowej ciągnika
Pokazy orki, bronowania i siewu
Prezentacja pojazdów przez właścicieli
Wystawa Tarpanów i Honkerów oraz motocykli na podwórzu folwarcznym

WIĘCEJ: HTTPS://MUZEUM-SZRENIAWA.PL

Scheduled wielkopolskie Zapowiedzi Imprez
Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie Map
17 wrzesień 2023 09:02 23 °C Czyste niebo iconCzyste niebo