4 września wystartował konkurs plastyczny Polskiego Radia Dzieciom pt. „Kolorowy piórnik”, którego tematem przewodnim jest szkoła lub przedszkole i jego wnętrze.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 3 – 10 lat. Na zgłoszenia czekamy do 24 września. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji.

Chętni do wzięcia udziału w artystycznej zabawie powinni wykonać własnoręcznie pracę plastyczną przedstawiającą swoje przedszkole, szkołę, klasę lub zajęcia pozalekcyjne. Dzięki temu dowiemy się, jak wyglądają placówki słuchaczy Polskiego Radia i czy kryją się w ich jakieś ciekawe zakamarki, a także jakie zajęcia szkolne uczniowie i przedszkolaki lubią najbardziej. Technika i format wykonania pracy jest dowolny, jednak warunkiem koniecznym jest stworzenie pracy w jednym, ulubionym kolorze.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę www.kolorowypiornik.polskieradio.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy, załączając zdjęcie swojej pracy i oświadczenie. Zdjęcia prac należy przesyłać do 24 września br.

Autorzy 5 najciekawszych prac zostaną nagrodzeni zestawami przyborów szkolnych.