Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza 2 września (sobota) 2023 roku, w godzinach 11.00 – 18.30 na Festyn „Na ludowo, dla dzieci”.

Kończą się wakacje, do rozpoczęcia szkoły zostało kilka dni. To najlepszy czas by po raz ostatni poczuć lato. Zabawy, występy teatralne, pokazy ciekawych umiejętności i koncerty zespołów. To wszystko na ludowo, w oparciu o dawne tradycje ale skierowane do dzieci i młodzieży. Morze atrakcji w podpoznańskim muzeum pozwolą zapomnieć o umykającej kanikule i nadchodzących obowiązkach. Rodzice z dziećmi będą mogli łagodnie i bezstresowo wejść w nowy rok szkolny. Pomogą im w tym zespoły ludowe, w których dzieci i młodzież są głównymi wykonawcami. Dwa spektakle teatralne prezentowane w cieniu starego platana wprowadzą najmłodszych w świat baśni i dawnych zabawek. Aktorzy będą na wyciągnięcie ręki, zachęcając do wspólnej zabawy. Ważnym elementem naszego festynu będą prezentacje i warsztaty ciekawych umiejętności.

Garncarstwo, wyrabianie zabawek ze słomy, drewna, wicie wianków. Kolejną atrakcją będą tradycyjne zabawy, przeznaczone dla dzieci i ich rodziców, takie jak Gonitwa na ludowo, Szewc, Jaworowi ludzie, Ojciec Wirgiliusz. Jeżeli nadal pociechy będą miały siły będą mogli udać się do zagrody chłopskiej i pobawić się zabawkami ludowymi. Dla odpoczynku najmłodszych proponujemy darmową karuzelę i kolejkę.

Więcej informacji: BEZPŁATNA IMPREZA PLENEROWA „NA LUDOWO, DLA DZIECI” 2 WRZEŚNIA 2023 R. WIELE DARMOWYCH ATRAKCJI! – Muzeum Szreniawa (muzeum-szreniawa.pl)