Wakacje i niestety lato nieuchronnie zbliżają się ku końcowi. „Scena Letnia spotkania z kulturą na ludowo”  będzie Państwu towarzyszyć jeszcze do końca września. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi pod tą właśnie nazwą, przygotował dwie kolejne odsłony tego wydarzenia.

09.09. – w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które będziemy obchodzić pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Jest to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, którego idea narodziła się w 1985 roku w Granadzie. Polska jest jednym z pięćdziesięciu krajów biorącym udział w akcji, a dołączyła do niej w 1993 roku. Myślą przewodnią tego święta jest angażowanie europejskiej społeczności w opiekę nad dziedzictwem kulturowym, prezentowanie jego różnorodności i wzmacnianie dialogu międzykulturowego.

30.09. – XX Warszawskie Święto Chleba, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych stolicy. I od 20 lat dowodzi, jak bardzo potrzebna jest uroczystość promująca tradycje dożynkowe i kulturę polskiej wsi. Jak na Święto Chleba przystało nie zabraknie wspaniałych wyrobów piekarskich, stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, produktami regionalnymi, a to wszystko oczywiście przy dźwiękach muzyki ludowej. 

Serdecznie zapraszam! Wstęp wolny!