W sobotę 27 maja zapraszamy na spotkanie z autorką Justyną Bednarek i ilustratorem Maciejem Szymanowiczem. Prezentacja książki „Cuda nad Rospudą i inne bajki ludowe. Podlasie i Suwalszczyzna” odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Po sukcesie jakim było wydanie zbioru bajek z Podkarpacia pt. „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe”, NIKiDW już wkrótce przedstawi drugi tom z serii „Z Krainy Złotych Pól”. Tym razem zaprezentujemy bajki z Podlasia i Suwalszczyzny. Autentyczne ludowe opowieści dla dzieci zebrane pośród podlaskich i suwalskich bajarzy, na język literacki przełożyła pani Justyna Bednarek – autorka wielu bestselerów dla najmłodszych czytelników. Charakterystyczną cechą jej książek są niebanalne ilustracje, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię. I tym razem nie jest inaczej. Piękne rysunki do naszej nowej książki stworzył pan Maciej Szymanowicz, autor lub współautor niemal 30 wydawnictw dla dzieci.

Na spotkanie z autorami zapraszamy w sobotę 27 maja na godzinę 10.00 do Sali im. Kopernika w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Prezentacja  pod tytułem „Bajkowość polskich wsi” odbędzie się w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziadki.