Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia przez Wisłę, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Jabłonków i Istebną przetoczy się wielobarwny korowód polskiego i zagranicznego folkloru. Co czeka na widzów tego radosnego wydarzenia?

 

Podczas 9-cio dniowego Tygodnia, od 29 lipca do 6 sierpnia, będzie można podziwiać koncerty oraz korowody polskich i zagranicznych zespołów folklorystycznych, posłuchać muzyków i śpiewaków ludowych, spróbować jadła regionalnego, wziąć udział w kiermaszach sztuki ludowej, warsztatach, potańcówkach czy zobaczyć ciekawe wystawy o tematyce ludowej. W ramach TKB odbędą się dwa przeglądy konkursowe: 54. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu i 32. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle.

Program ramowy wydarzenia:

PROGRAM RAMOWY 60. TKB

Niepowtarzalną atmosferę TKB, który jest jednocześnie jedną z najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Europie, dokładnie oddaje powstały z okazji roku jubileuszowego reportaż „Jedyny taki tydzień” – Tydzień Kultury Beskidzkiej. Film, zrealizowany przez Peak Films, na zlecenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, wzrusza, ukazuje piękno i istotę festiwalu oraz jego wielką wartość dla beskidzkiej społeczności. Zapraszamy do oglądania!

Szczegółowe informacje na stronie: https://tkb.art.pl/