Noc Muzeów w Warszawie, największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą i historią. Zapewniają one ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują pomieszczenia na co dzień niedostępne.

Tegoroczna edycja to aż 267 wyjątkowych miejsc, w tym 40, które będziecie mieli okazję zwiedzać po raz pierwszy w ramach tego wydarzenia!

Muzea, placówki kulturalne, kina, innowacyjne centra edukacyjne, miejsca pamięci oraz niezwykłe wydarzenia plenerowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć także bezpłatnych autobusowych i tramwajowych linii muzealnych!

To m.in. Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier, Apple Muzeum Polska, Szkoła Platerek, Dom Pogrzebowy Służew, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które umożliwi obejrzenie nieudostępnianej na co dzień stuletniej komory przelewu burzowego. Wymieniamy te miejsca nie tylko po to, aby zachęcić do ich odwiedzenia, ale też, aby pokazać, jak diametralnie zmieniło się znaczenie słowa „muzeum” we współczesnych czasach.

Listę placówek oraz wszelkie niezbędne informacje znajdziecie w interaktywnym informatorze, który jest dostępny na stronie kultura.um.warszawa.pl oraz na stronie ebilet.pl.

W tym roku Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi włącza się w inicjatywę!
Tematem przewodnim naszej Nocy Muzeów będzie Kultura Lubelszczyzny.

W programie:
koncerty muzyki ludowej,
warsztaty taneczne z potańcówką,
warsztaty rękodzielnicze,
stoiska kół gospodyń wiejskich,
wystawa z wnętrzem chaty lubelskiej

Już dziś serdecznie zapraszamy!