Biuro Regionalne Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Łysomicach zaprasza na Grudziądzki Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się na Rynku w Grudziądzu, 1 kwietnia w godzinach 10:00-16:00. Swoje specjały zaprezentują koła gospodyń wiejskich z powiatu grudziądzkiego. Obecni będą również twórcy ludowi z Borów Tucholskich, Pałuk oraz Ziemi Chełmińskiej, którzy przywiozą ze sobą piękne wyroby rękodzielnicze.

Niewątpliwą atrakcją kiermaszu będą warsztaty. Pod okiem mistrza rzeźby w drewnie, Zygmunta Kędzierskiego, młodzi adepci sztuki powyżej 10. roku życia będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu zabawek ludowych. Warsztaty odbędą się w Spichlerzu nr 45.

Na warsztaty można zapisywać się pod adresem: lysomice@nikidw.edu.pl.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Kapela Chełmińska oraz grupa „agregandado” z Torunia, którzy zagrają tradycyjne pieśni i melodie z terenu Ziemi Chełmińskiej oraz Kujaw.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miasto Grudziądz, a Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi objęła wydarzenie honorowym patronatem.

Serdecznie zapraszamy!