Od blisko dwóch dekad Komitet Ochrony Praw Dziecka pomaga rodzicom i opiekunom w wyborze książek, zabawek i miejsc dla dzieci. Zakończyła się właśnie 21. edycja – jedynego w swoim w rodzaju Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” zainicjowanego przez tę organizację. Miło nam poinformować, że wydawnictwa Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w tym roku zdobyły trzy Nagrody Główne.

Celem Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” jest promocja produktów, które w znaczący sposób pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną naszych dzieci. KOPD, jako organizator tego wydarzenia pragnie promować najbezpieczniejsze i jak najbardziej wartościowe książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane najmłodszym.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi poprzez swoją działalność identyfikuję się z tego typu inicjatywami. Chcemy pokazać dzieciom piękno polskiej sztuki ludowej, dawne obrzędy, obyczaje, język. Bogactwo naszego rodzimego folkloru może stać się inspiracją do twórczego rozwoju naszych pociech. Przygotowaliśmy więc, szereg produktów, które służą realizacji tego celu. Niektóre z nich postanowiliśmy zaprezentować w Konkursie. Jesteśmy zaszczyceni, że Kapituła doceniła nasze starania przyznając nam 3 główne nagrody:

• W kategorii Książki dla dzieci w wieku 8-17 za tytuł „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie”.
• W kategorii Zabawki dla dzieci w wieku 4-7 za produkt „Puzzle. Kolędnicy”.
• W kategorii Zabawki dla dzieci w wieku 4-7 za produkt „Puzzle. Sianokosy”.

Serdecznie dziękujemy za uznanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wydawnictwami i obejrzenia filmiku prezentującego książkę :”Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie”