Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do udziału w Kurpiowskiej Potańcówce Ostatkowej. W programie znalazły się m.in. warsztaty taneczne i występy kapel ludowych!

18 lutego w godz. 19.00 – 23.00 w Starej Elektrowni, przy ul. 11 Listopada 7 odbędzie się Kurpiowska Potańcówka Ostatkowa organizowana przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich do wspólnej zabawy, gdyż wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Na imprezie pojawią się kapele ludowe z Kurpi Puszczy Zielonej i Puszczy Białej, a mianowicie zespół „Kurpianka” z Kadzidła oraz kapela „Miód na serce”. Dodatkowo przygotowane zostaną warsztaty taneczne obejmujące naukę tańców kurpiowskich dla osób, które chcą nauczyć się nowych kroków, podszlifować swój taniec lub po prostu świetnie się bawić.

W trakcie wydarzenia będzie można posmakować tradycyjnej kuchni Kurpiowskiej Puszczy Białej przygotowanych przez panie z KGW w Żebro-Laskowcu.

Serdecznie zapraszamy.

Program wydarzenia:

  • 19.00 – 21.00 – warsztaty taneczne, które będą obejmować naukę tańców kurpiowskich m. in. oberka, polki galopki, polki, walczyka, olendra, fafura, powolniaka,
  • 21.00 – 23.00 – potańcówka.