W dniach 16-20 listopada w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci / Na językach! Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi będzie partnerem tego wydarzenia.

Na Festiwalu czeka na Państwa moc atrakcji, m.in. spotkania i warsztaty z ulubionymi autorami książek i ilustratorami oraz dwie wystawy. Wydarzenie zwieńczy przyznanie Nagrody imienia Ferdynanda Wspaniałego. Jej nazwa odwołuje się do uwielbianego przez dzieci psiego bohatera, którego w 1963 roku stworzył Ludwik Jerzy Kern. Przyznawana jest co roku dla najlepszej polskiej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Ma na celu promocję literatury oraz rodzimych twórców — autorów i ilustratorów.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprezentuje na Festiwalu swoją książkę pt. „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie”. Już w ten piątek, 18 listopada o godzinie 11:30, rozpoczną się warsztaty ilustratorskie z Jolą Richter-Magnuszewską, podczas których będzie można lepiej poznać naszą książkę i autorkę jej przepięknych ilustracji.

Więcej informacji na stronach:

https://fldd.pl/krakow-program
https://fldd.pl/nagroda