Gra miejska pt. „Zmierzch przed burzą” oraz gra dla dzieci „Mali reporterzy” to główne atrakcje tegorocznego 17. Przystanku Niepodległość, który Muzeum Historii Polski organizuje 11 listopada w Warszawie. Partnerem wydarzenia jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Przystanek Niepodległość to cykl wydarzeń edukacyjnych adresowany do szerokiej publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem młodych uczestników. Każda edycja ma swój temat przewodni – w poprzednich latach były to m.in. zagadka Enigmy oraz postaci Henryka Sienkiewicza i Tadeusza Kościuszki. W ramach atrakcji organizatorzy zaplanowali edukacyjne gry miejskie dla całych rodzin.

Tegoroczna gra miejska przeniesie uczestników do Warszawy połowy XIX wieku i pozwoli im poznać kluczowe wydarzenia polityczne, które miały miejsce przed powstaniem styczniowym, a także pokaże jak w tamtym czasie rozwijało się miasto. Gracze będą mieli możliwość odwiedzenia gmachu Instytutu, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, gdzie zaplanowano jeden z przystanków.

Dla rodzin przygotowano oddzielną ścieżkę gry pt. „Mali reporterzy”. Dzieci będą miały szansę wcielić się w rolę dziennikarzy i dzięki wykonanym zadaniom uzupełnić artykuły w warszawskiej gazecie.

W ramach wydarzenia zostanie wydana „Jednodniówka” – gazeta stylizowana na przedwojenną prasę, która oprócz funkcji informacyjnej, zawierać będzie również gry dla dzieci.

Gra odbędzie się 11 listopada 2022 r. w godzinach 10.00-16.00 w Ogrodzie Saskim, na Krakowskim Przedmieściu i w okolicach. Ostatni start o 14.30.

Zapisy na grę przez stronę www.muzhp.pl zostaną uruchomione 4 listopada.

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Organizator: Muzeum Historii Polski
Partner: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Patronat medialny: Polskie Radio, Polskie Radio Dzieciom, TVP3 Warszawa, PAP, dzieje.pl, czasdzieci.pl