Tradycyjne Smaki Wsi to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi Biuro Regionalne w Łysomicach. Jego celem jest przede wszystkim promocja Kół Gospodyń Wiejskich, poprzez umożliwienie im bezpłatnego wystawienia swoich produktów w hipermarkecie Carrefour w Toruniu, który mieści się w Centrum Handlowym Nowe Bielawy.

Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów sklepu. Cieszymy się, że dzięki niej mieszkańcy miasta docenili rolę i znaczenie Kół Gospodyń Wiejskich jako organizacji promujących zdrową, lokalną żywność. Produkty pojawiające się na naszych stoiskach zachwycają swoją jakością, starannością przygotowania, a przede wszystkim smakiem. Wiele z nich znalazło już swoich stałych odbiorców, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnej edycji naszego projektu. Znakomite pierogi, pasztety, sery, chleby na zakwasie, bigos, gołąbki przygotowane przez panie z KGW – to wyroby, które z pewnością warto mieć w swojej spiżarni.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
zaprasza na kolejną odsłonę
TRADYCYJNYCH SMAKÓW WSI
29 października, w godzinach 9:00-17:00
toruńskie Centrum Handlowe Bielawy (Hipermarket Carrefour)

 

Tym razem swoje wyroby zaprezentuje Koło Gospodyń Wiejskich ze Stolna, które będzie gościć u nas już po raz szósty. Mieszkańcy Torunia będą mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw rodem z Ziemi Chełmińskiej: pierogów, kiełbasy słoikowej, serka z kminkiem, rogali oraz wędlin.

 

Serdecznie zapraszamy do Torunia!