Już w najbliższą sobotę 17 września, w godz. 12.00-17.00 zapraszamy do skansenu Muzeum Etnograficznego w Toruniu, gdzie odbędzie się „Pożegnanie lata ze smakiem”. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest współorganizatorem wydarzenia.

Impreza odbędzie się w plenerze pod hasłami: Smak Pracy, Smak Świętowania i Zabawy, Smak Sztuki, Coś Na Ząb – smaki z bliska i daleka. Będziemy mieli okazję poznać dawne sposoby wyrabiania oleju, poznania urządzeń w tradycyjnej olejarni oraz zapoznania się ciekawymi przepisami z wykorzystaniem oleju. Na miłośników sztuki będzie czekać wystawa „SIM- Sakralne Instalacje Mobilne Adama Grabowskiego”. Dla amatorów sztuki ludowej nie zabraknie tradycyjnego rękodzieła. Nikt na „Pożegnaniu lata ze smakiem” nie wyjdzie głodny i spragniony. Dla każdego czeka „coś na ząb”.
W imieniu Organizatora zapraszamy do wzięcia udziału w quizie kulinarnym oraz w potańcówce z kapelą „Dobrzelniacy” z Żychlina; do obejrzenia występu zespołu folklorystycznego „Swojacy” z Baruchowa oraz inscenizacji w wykonaniu grupy „Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin.
Serdecznie zapraszamy do Torunia, ul. Wały Gen. Sikorskiego 19.
Nie zapomnijcie odwiedzić również stoiska NIKiDW z wydawnictwami i materiałami promocyjnymi.
17 września, godz. 12.00-17.00.
Wstęp: 10 zł – bilet normalny, 5 zł – bilet ulgowy, 25 zł – bilet rodzinny.

Szczegóły na stronie Organizatora:
etnomuzeum.pl/pozegnanie-lata-ze-smakiem/