Wczytywanie

Twórcy ludowi Wielkopolski – 13 września premiera filmu w TVP3 Kraków!

79 views

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi – podobnie jak w 2021 roku – wraz z Telewizją Polską TVP3 Kraków przygotował dla Państwa serię sześciu filmów dokumentalnych pod wspólnym tytułem „Kultura na Ludowo #wspieram”. Celem produkcji jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców pięknych, wartościowych i często już zanikających aspektów dziedzictwa kultury i sztuki ludowej.

Pomysł na filmy opowiadające o tajnikach różnych dziedzin sztuki i techniki ludowej, to efekt współpracy NIKiDW z TVP3 Kraków. Każdy kolejny odcinek będzie przybliżał dziedzictwo innego regionu Polski.

W 2021 r. mieliśmy przyjemność zaprezentować Państwu artystów ludowych i ich twórczość z regionów: Podhala, Orawy, Puszczy Sandomierskiej, Sądecczyzny tzw. Lachów Sądeckich, Łemkowszczyzny, Kurpi Zielonych oraz spod Babiej Góry.
A w 2022 r. opowiemy m.in. o Lubelszczyźnie, Wielkopolsce i Kaszubach.

6 września 2022 r. zaprosiliśmy Państwa do obejrzenia pierwszego w br. filmu z serii „Kultura na Ludowo#wspieram – Twórcy ludowi”, poświęconego twórcom ludowym na Lubelszczyźnie!

A już 13 września premiera kolejnego filmu z serii! Tym razem opowiemy o  Wielkopolsce – regionowi zróżnicowanemu pod względem kulturowym, gdzie żyje obok siebie 11 grup etnograficznych. W audycji przedstawiono najbardziej charakterystyczne elementy twórczości ludowej Wielkopolski, które prezentują wybrani animatorzy i twórcy ludowi.

Emisja: TVP3 Kraków
Premiera: 13 września, godz. 20:00
Powtórka I: 16 września, godz. 9:10
Powtórka II: 17 września, godz. 10:00

Film jest również do obejrzenia pod adresem: https://krakow.tvp.pl/62002673/tworcy-ludowi-w-wielkopolsce

A.S.
Fot. Danuta Matłoch, zdjęcie z wydarzenia organizowanego przez NIKiDW pn. „Scena letnia – kultura wielkopolska”

 
pl_PLPolish