Centrum Kultury Gminy Kutno zaprasza na II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”. Festiwal ten to ludzie, którzy kochają to co robią i którym nie jest obcy nasz folklor. Zebrane zostało w w nim wszystko co bliskie sercom i korzeniom. Muzyka, śpiew i piękno prezentacji różnych regionów od morza do tatr, od wschodu do zachodu. W tym roku prezentować się będzie, aż 18 Zespołów.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13, korowodem festiwalowym tj. prezentacją zespołów uczestniczących, następnie odbędzie się Msza Święta polowa, a od godziny 14 przesłuchania konkursowe.

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty, pokazy rękodzieła, warsztaty, piknik ekologiczny ,,Czyste powietrze”, konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich ,,Na najlepszy wyrób cukierniczy”.

W przerwach swoje umiejętności zaprezentuje Dziecięco Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca ,,Leszczynki”. Festiwal zakończy potańcówka ludowa.
Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn ,,Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego” współfinansowanego przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

* Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

Więcej informacji: https://www.ckgk.pl/

Materiały prasowe CKGK

Scheduled łódzkie Zapowiedzi Imprez
Centrum Kultury Gminy Kutno Map
6 sierpień 2022 11:20 17 °C Overcast clouds iconOvercast clouds