W zeszłym tygodniu po raz pierwszy Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi gościł na festiwalu literatury dziecięcej w Rabce Zdroju. W trakcie czterech dni tego literackiego święta dla najmłodszych, w przestrzeniach m.in. Miejskiej Biblioteki Publicznej, Amfiteatru, Zakładu Przyrodoleczniczego, Teatru Lalek „Rabcio” oraz Kina Śnieżka można było spotkać swoich ulubionych autorów książek, ilustratorów i wydawców.

Pojawiło się wiele niesamowitych osobistości m.in. Biserka Cejović, Barbara Gawryluk, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Joanna Olech, Jerzy Stuhr, Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak. Z kolei wśród gości zagranicznych znaleźli się: Iva Prochazkova, Elina Ellis oraz Anders Sparring i Per Gustavsson. Słowem, spotkań autorskich, warsztatów i wystaw było co niemiara!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa jako Partner wydarzenia zorganizował wystawę prac autorstwa Joli Richter-Magnuszewskiej z książki „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie”. Nasz Instytut wzbogacił pogram Festiwalu o dwa warsztaty plastyczne dla najmłodszych przeprowadzone przez tę ilustratorkę, tj. „Zapaska, sukmana, magierka” czyli moda wśród bohaterów książki Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie oraz „O czym dudni woda w studni i czy można odszukać kwiat paproci”. W trakcie każdego z godzinnych warsztatów powstało mnóstwo przepięknych prac, które zobaczyć można na naszym profilu na Facebooku.

Tymczasem zachęcamy Państwa do lektury naszej książki z bajkami, a za rok widzimy się znowu na Rabka Festival!