Zapraszamy do lektury 109 numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo ciekawe artykuły i opracowania.

Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie. Tym razem można tu przeczytać, miedzy innymi o tym jak założyć ekologiczną uprawę warzyw, o nowych zasadach uboju zwierząt we własnym gospodarstwie oraz o wsparciu finansowym dla pszczelarzy. Natomiast w dziale Rolnictwo w Unii Europejskiej i na świecie znajdują się informacje na temat bestsellerów polskiego eksportu rolno-spożywczego w 2021 roku.

W dziale Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia prezentujemy przesądy domowe, gospodarskie i hodowlane opisane w T.51 „Dzieł zebranych” Oskara Kolberga. Dla zainteresowanych kulturą i tradycjami ludowymi polecamy tekst dotyczący symboliki wianków w kulturze i języku. Zachęcamy również do śledzenia nowego cyklu poświęconego muzeom, które mieszczą się w starych, zabytkowych budynkach podworskich oraz książką „Okolice Galicyi” Macieja Bogusza Stęczyńskiego wydaną we Lwowie w 1847 roku, poświęconą upamiętnieniu krajobrazów i architektury, którą znajdą Państwo w dziale Skarby w zbiorach.

W ostatnim czasie chętnie wracamy do starych przepisów kulinarnych. Warto więc skorzystać z ciekawych receptur pochodzących z książki „Praktyczny kucharz warszawski”, wydanej w Warszawie w 1899 roku. Zapraszamy zatem do działu Kuchnia w czasach Belle Epoque.

W części dotyczącej ekologii piszemy o problemach nawozowych w polskim rolnictwie, natomiast w Wiadomościach Rolniczych podajemy informacje na temat wykorzystania biomasy do produkcji alternatywnych źródeł energii. W dziale poświęconym kobietom prezentujemy sylwetkę Łucji Charewiczowej, badaczki historii regionalnej, zaś w dziale Natura i My zachęcamy do domowej uprawy ziół.

Cały numer do przeczytania: https://www.rme.cbr.net.pl/

Serdecznie zapraszamy!