23 kwietnia 2022 r. w Porcie Kultury w Sandomierzu odbył się  Koncert „Na ludową nutę dla Ukrainy”, który zgromadził gości zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. Celem wydarzenia była prezentacja zespołów ludowych oraz wsparcie walczącej Ukrainy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. 

Widzowie mieli przyjemność obejrzeć występy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska, Grupy Śpiewaczej z Wiejskiego Domu Kultury we Wrzawach oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie” z Nowej Dęby. W repertuarze znalazły się polskie pieśni i tańce ludowe tj. suita tańców śląskich, pieśni Czerwone jagody, Lipka, Krakowiak, W moim ogródeczku, Taniec Kurpiowski, Czerwona ruta, Kujawiaczek, Walczyk Sandomierski, Miotlarz, Janicek, Sokoły czy Trojak. Podczas koncertu odbyła się także zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie.

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Gratulujemy Sandomierskiemu Centrum Kultury wspaniałej inicjatywy i życzymy zaangażowania w kolejne ciekawe projekty.

 

Red. A.S.
Fot. Wojciech Chmiel