„Jawor u źródeł kultury” to konkurs skierowany do artystów i twórców ludowych. Jego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. 
Konkurs realizowany jest przez Polskie Radio Kielce od 2010 roku. W tym czasie zdobył duże uznanie zarówno ze strony artystów jak i słuchaczy Radia Kielce.
Jurorzy oceniający kandydatów zgłaszanych do konkursu to profesjonaliści w swoich dziedzinach. Wśród jurorów zasiadają zarówno znawcy muzyki ludowej jak i sztuki ludowej. Od lat doceniani są także animatorzy kultury bez których twórcy nie mieli by tak dużych możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć.
W tym roku artyści wystartują między innymi w kategoriach: solista – śpiewak lub instrumentalista, zespoły folklorystyczne (w tym kapele dziecięce i młodzieżowe), kapela ludowa, rękodzieło i sztuka ludowa, animator kultury.
Na scenie zaprezentują się laureaci tegorocznego konkursu, a także artyści reprezentujący różne województwa Polski.
Zgodnie z wieloletnią tradycją odbędzie się poczęstunek, chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy:

https://radioszczecin.pl/426,0,festiwal-jawor

Red. A.S.
Fot. grafika „Jawor u źródeł” 2021, https://radioolsztyn.pl/regulamin-konkursu-jawor-u-zrodel-kultury-2021/01601925