19 marca w Centrum Handlowym Bielawy – Hipermarket Carrefour w Toruniu odbyła się kolejna edycja wydarzenia Tradycyjne Smaki Wsi zorganizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jak zwykle nie zabrakło przysmaków przygotowanych specjalnie na tę okazję przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Podczas wydarzenia po raz kolejny zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich Stolno. Panie przyrządziły tradycyjne pierogi, bigos, smalc, ser, miod i chleb. Wszystkie produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów, którzy zachwalali ich smak.

 

 

Osłodą sobotniego spotkania z Tradycyjnymi Smakami Wsi były pyszne desery i ciasta przygotowane przez goszczące po raz pierwszy Koło Gospodyń Wiejskich Ciechrz. Oprócz talentu kulinarnego Panie wykazały się również wielkim sercem. Cały dochód ze sprzedaży swoich wyrobów przekazały na leczenie dwuletniego chłopca cierpiącego na raka płuc.

 

 

Warto podkreślić, że wszystkie potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich były wykonane według tradycyjnych przepisów, bez konserwantów, wyłącznie z naturalnych składników.

 

Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich za przybycie i zapraszamy na kolejną edycję Tradycyjnych Smaków Wsi!

Fot. Grażyna Olszaniec