Muzeum Podkarpackie w Krośnie do końca stycznia 2022 roku udostępnia wyjątkową wystawę czasową prezentującą zabytki wybrane spośród dziewięciu tysięcy poloników podarowanych placówce przez Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji.

Bogaty zbiór fotografii zawiera wyjątkowe zdjęcia: Ignacego Jana Paderewskiego i gen. Władysława Sikorskiego z ich odręcznymi autografami. Ponadto fotografie prezentujące legionistów, czy zdjęcia z okresu międzywojennego i drugiej wojny światowej ukazujące Wojsko Polskie. Pozostałą część zbioru stanowią zdjęcia z okresu powojennego. Są to sceny z imprez okolicznościowych, organizowanych przez polskich kombatantów żyjących we Francji i Wielkiej Brytanii, pielęgnujących tradycje narodowe i manifestujących swoje przywiązanie do Polski. Ciekawie prezentują się także fotografie z okresu Solidarności, zarówno z wydarzeń z Polski, jak i tych mających miejsce poza jej granicami.

Niezwykle cenna jest bogata kolekcja orłów polskich, plakatów, grafik, medali, medalionów oraz zbiór eksponatów należących do żołnierzy i kombatantów polskich, w tym mundury oraz pamiątki patriotyczne, także z okresu „Solidarności”.

 

Więcej informacji: http://www.muzeum.krosno.pl/

podkarpackie Zapowiedzi Imprez
Muzeum Podkarpackim w Krośnie Map