Wczytywanie

Jagnięcina z sosem i kluskami! Zapraszamy do obejrzenia 10 odcinka z cyklu „Jagnięcina Podhalańska”

236 views

Projekt Jagnięcina Podhalańska w 12 odsłonach to cykl filmików realizowanych w ramach Inicjatywy Jagnięcina Podhalańska, którą Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi rozpoczął w 2020 roku w porozumieniu z Gminą Kościelisko. Projekt ma na celu promocję mięsa jagnięcego jako produktu regionalnego z oznaczeniem geograficznym.

W dziesiątym odcinku cyklu zapraszamy na Jagnięcinę z sosem i kluskami. To danie smakowite i pięknie podane. Przygotowały je, jak zwykle, gaździny z Podhala. Dodatkową wartością materiału jest piękno i prawdziwość góralskiego folkloru.

Panie z KGW Kościelisko zapraszają nas do swoich domów, gdzie wspólnie gotują i opowiadają historie oraz ciekawostki związane z ich regionem oraz podają wskazówki jak przygotować jagnięcinę z kluskami. Mięso delikatne w smaku i soczyste. Filmik to przede wszystkim zachęta przygotowana przez Góralki, żeby spróbować polskiej jagnięciny, poznać jej smak i delikatność, a to wszystko okraszone gwarą, humorem i pięknymi wnętrzami.

Cykl jest przypomnieniem specjałów kuchni góralskiej, ale to również pokazanie możliwości wykorzystania mięsa jagnięcego w różnych odsłonach, różnych daniach, o różnych smakach.

Spoty realizowane są w oryginalnych wnętrzach z wystrojem góralskim, z przedmiotami używanymi w życiu codziennym i przy gotowaniu: jak ceramika z barwnymi elementami kwiatowymi, rzeźbione kuchenne narzędzia drewniane.

Zapraszamy premierę kolejnego odcinka oraz do obejrzenia poprzednich filmików pod linkiem: https://nikidw.edu.pl/kategoria/jagniecina-podhalanska/

A.S.

 
pl_PLPolish