Wczytywanie

Twórcy ludowi u Górali Babiogórskich – ostatni odcinek cyklu do obejrzenia w sieci!

200 views

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza Państwa do obejrzenia serii siedmiu filmów dokumentalnych pod wspólnym tytułem „Kultura na Ludowo #wspieram”.  Celem tej produkcji jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców pięknych, wartościowych i często już zanikających aspektów dziedzictwa kultury i sztuki ludowej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

24 listopada zaprosiliśmy Państwa do obejrzenia filmu o twórcach ludowych/góralach zamieszkujących tereny Babiej Góry. Był to już ostatni odcinek z cyklu „KULTURA NA LUDOWO #WSPIERAM”.

Górale spod Babiej Góry, którzy mieszkają od strony jej północnych stoków, to utalentowany ród wywodzący się od niegdyś wędrujących z południa Europy ludów pasterskich, osiadłych w sąsiedztwie dzisiejszej Żywiecczyzny, w dolinie rzeki Skawicy. Ich twórczość opiera się na dawnym wzornictwie pięknych strojów i haftu, charakterystycznej, żywiołowej muzyce i tańcu, obfituje w obrzędową i użytkową sztukę ludową, stale zachowywaną i rozwijaną.

Cały odcinek pt. „KULTURA NA LUDOWO #WSPIERAM: TWÓRCY LUDOWI U GÓRALI BABIOGÓSKICH” oraz pozostałe odcinki cyklu do obejrzenia pod linkiem:

https://krakow.tvp.pl/56272272/kultura-na-ludowo-wspieram

Poniżej zwiastun 7 odcinka!

Twórcy ludowi u Górali Babiogórskich! Emisja siódmego odcinka cyklu już za nami!

Red. A.S.

 
pl_PLPolish