W 2021 roku Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wznowił wydawanie kwartalnika popularnonaukowego „Kultura Wsi. Ludzie. Wydarzenia. Przemiany”. Miło nam poinformować Państwa, że pismo będzie dostępne również w wersji online w specjalnie utworzonej zakładce umieszczonej na stronie internetowej Instytutu.

Kwartalnik „Kultura Wsi. Ludzie. Wydarzenia. Przemiany” to bogato ilustrowane czasopismo popularnonaukowe, które w przystępny i bardzo atrakcyjny sposób przybliża dziedzictwo kulturalne wsi, a także podejmuje zagadnienia przemian na wsi. W latach 2014-2016 wydawcą kwartalnika, była Centralna Biblioteka Rolnicza. Jest to jedyne pismo popularnonaukowe zajmujące się etnografią. W każdym numerze, staramy się jak najwięcej miejsca poświęcić osobom działającym na rzecz zachowania kultury wsi: społecznikom, pracownikom ośrodków kultury.  Przedstawiamy także twórców ludowych: malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, poetów. Oprócz tego w naszym kwartalniku można znaleźć informacje o planowanych wydarzeniach kulturalnych z całej Polski.

Czasopismo, wydawane w 1000 egzemplarzy, jest wysyłane do gminnych ośrodków kultury i bibliotek w całej Polsce. W 2021 r. ukazały się 3 numery: zimowy, wiosenny i letni, a lada moment pojawi się jesienny. Okładka każdego z nich nawiązuje do określonej pory roku.

W kwartalniku „Kultura Wsi” zamieszczane są ciekawe, ponadczasowe, artykuły przedstawiające życie mieszkańców wsi, w każdym jego aspekcie, zarówno w latach minionych jak i współczesnych.

.Zapraszamy do lektury bieżących i archiwalnych numerów kwartalnika „Kultura Wsi”.