Wczytywanie

Twórczość ludowa Lachów Sądeckich! 27 października emisja czwartego odcinka cyklu KulturanaLudowo#wspieram! Zapraszamy!

495 views

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza Państwa do obejrzenia serii siedmiu filmów dokumentalnych pod wspólnym tytułem „Kultura na Ludowo #wspieram”. Celem tej produkcji jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców pięknych, wartościowych i często już zanikających aspektów dziedzictwa kultury i sztuki ludowej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Grzegorz Puda.

Pomysł na filmy, które opowiadają o tajnikach różnych dziedzin sztuki i techniki ludowej, to efekt współpracy Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi z Telewizją Polską TVP3 Kraków. Każdy kolejny odcinek będzie przybliżał dziedzictwo innego regionu Polski.


W poprzednich odcinkach zaprosiliśmy Państwa na Podhale, Orawę i do Puszczy Sandomierskiej. W dokumentach przedstawiono kreatywne postacie wybranych artystów ludowych z tych regionów oraz ich twórczość.


Wszystkie odcinki do obejrzenia pod linkiem:
https://krakow.tvp.pl/56272272/kultura-na-ludowo-wspieram

W tym tygodniu zapraszamy Państwa do zapoznania się z twórczością ludową Lachów Sądeckich!

Cały cykl będzie dostępny na antenie TVP3 Kraków. Premiery poszczególnych filmów będą emitowane w  kolejne środy o godzinie 19:20. Na trzeci odcinek, o twórcach ludowych z Puszczy Sandomierskiej, zapraszamy już 20 października. Powtórki odcinków będzie można obejrzeć na tym samym kanale w czwartki o godzinie 9:00 i piątki o 20:00.

Za tydzień zaprosimy Państwa do odwiedzenia kolejnego regionu Polski!

Szczegółowe informacje także na stronie: https://krakow.tvp.pl/

A.S.

 
pl_PLPolish