Wczytywanie

„Smaki Dziedzictwa” – o niedzielnym wydarzeniu na antenie TVP3 Warszawa

340 views

Już w niedzielę, 19 września przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie odbędą się „Smaki Dziedzictwa”, impreza  organizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi. O szczegółach wydarzenia dla Warszawskiego Dnia TVP3 Warszawa opowiadali Przedstawiciele Instytutu – Kinga Biernacka i Robert Zawadzki.

„W tym roku program Europejskich Dni Dziedzictwa funkcjonuje pod hasłem Smaki Dziedzictwa. Instytut w ramach tego hasła zaprosił środowiska wiejskie związane z tradycyjną kuchnią Podlasia, Kujaw, Urzecza, które  zaprezentują potrawy lokalne, opowiedzą jak się je przyrządzało, w jakich okolicznościach nasze babki i prababki je przygotowywały, na podstawie jakich przepisów. Te przepisy również będzie można obejrzeć na wystawie naszych startych książek kucharskich” – powiedział Robert Zawadzki zachęcając do udziału w wydarzeniu.

Przedstawiciele Instytutu opowiedzieli o starych recepturach do wykorzystania w dzisiejszym gotowaniu, z którymi będzie można zapoznać się podczas wydarzenia oraz o tradycji kulinarnej Mazowsza.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi zabiorą wszystkich miłośników polskich specjałów i dobrej muzyki w sentymentalną podróż pełną wydarzeń upowszechniających wiedzę o dziedzictwie kulinarnym, które – choć tak różne w zależności od regionu – zawsze jednoczy nas przy wspólnym stole.

 

Cały materiał można obejrzeć po linkiem:
Warszawski Dzień: 17.09.2021 (tvp.pl)

Od 01:22

Oprac. Aleksandra Szymańska

 
pl_PLPolish