Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 19 września 2021 r. (niedziela) w godz. 11.00-18.00 do Parku Etnograficznego w Tokarni na „16. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny i Smaki Jesieni”.


W wydarzeniu zapowiedziało udział ponad stu wystawców z regionalnymi potrawami, produktami lokalnymi oraz rękodziełem. Wydarzenie zainauguruje Msza Święta w Kościele z Rogowa o godz. 11.00.

W Zagrodzie ze Ślęzan o godz.13.00 odbędą się pokazy: darcie pierza, przędzenie na przęślicy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich Korytniczanki, a o godz. 14.00 zaprosimy na pokaz kiszenia kapusty w beczce wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich Występy.

Na polu przy alei lipowej zapłoną ogniska, w których będą się piekły ziemniaki. Zaprosimy na warsztaty z wykonywania jesiennych bukietów.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy: kulinarny pod hasłem „Warzywne wariacje” oraz „Świętokrzyskie Igłą malowane” konkurs rękodzielniczy im. Joanny Wrońskiej.

Na scenie wystąpią: Zespół Domaszowianie, Kapela Świętokrzyska, Koło Gospodyń Wiejskich Ignacowianki, Wojciech Misiowiec, Trio w repertuarze ludowym, Zespół Pieśni i Tańca Ustronie oraz Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury w Małogoszczu.

O godz. 17.00 zapraszamy na koncert Zespołu DAJ TO GŁOŚNIEJ!

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.

Szczegóły wydarzenia: https://www.mwk.com.pl

 

Scheduled świętokrzyskie Zapowiedzi Imprez
Muzeum Wsi Kieleckiej Map
19 wrzesień 2021 08:26 9 °C Overcast clouds iconOvercast clouds