Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jako współorganizator tegorocznej edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej zaprasza na ostatnie wydarzenia i koncerty organizowane w ramach tego festiwalu. Już od 24 lipca w amfiteatrach, na placach miast i na szlakach górskich odbywają się występy, wystawy sztuki ludowej i korowody zespołów. W tym roku Instytut ma zaszczyt być współorganizatorem wydarzeń w Żywcu, Wiśle, Szczyrku, Oświęcimiu i Makowie Podhalańskim. Festiwal będzie trwał do 1 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

Tydzień Kultury Beskidzkiej odbywa się w tym roku po raz 58. Po raz pierwszy miał miejsce w Wiśle w roku 1964 i był wtedy głównie przeglądem zespołów folklorystycznych z miejscowości ówczesnego powiatu cieszyńskiego. Z czasem przybywało i estrad i uczestników. Dziś jest to ogromne międzynarodowe przedsięwzięcie, które w środku lata zawłaszcza Beskidami: Śląskim, Żywieckim, Makowskim, Międzygórzem Jabłonkowskim i ich okolicami. W ramach festiwalu odbywają się koncerty zespołów z Polski i ze świata, targi rękodzieła i sztuki ludowej, jarmarki, warsztaty i konkursy.

Tydzień Kultury Beskidzkiej jest nie tylko okazją do zaprezentowania piękna kultury i sztuki ludowej Beskidów, ale także szansą na wymianę doświadczeń, wspólne muzykowanie i dzielenie się całym kulturowym bogactwem regionu. Z tym większą przyjemnością Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi włączył się w organizację wydarzeń muzycznych i artystycznych festiwalu. Zapraszamy do amfiteatrów i na ulice Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego i Oświęcimia, mając nadzieję, że tak jak my, zachwycicie się kulturą i tradycją regionu i będziecie wracać tu co rok!